21 Ekim 2012 Pazar

Kredi Yurtlar Kurumu Seyrantepe Öğrenci Yurdu

Kredi Yurtlar Kurumu Kağıthane bölgesinde faaliyet gösteren Seyrantepe Öğrenci Yurdu , kız öğrencilere hizmet veren bir devlet yurdudur.

Seyrantepe Öğrenci Yurdu web sitesindeki yurt tanıtımı :

Seyrantepe Kız Öğrenci Yurdu 10.03.2010 tarihinde 300 kız öğrenci kapasitesiyle Seyrantepe Mah. İbrahim Karaoğlanoğlu Cad. No:145/A Kağıthane/İSTANBUL adresinde genel yurt olarak hizmete açılmıştır.
Yurt binası 1.925 m2 üzerine inşa edilmiştir. Her katta 10 öğrenci odası bulunmaktadır. Odalar ranza sistemiyle donatılmış olup 4, 6, 8 ve 12'şer öğrenci barınmaktadır. Oda ve koridorlar parkedir. Banyo ve tuvaletler katlarda bulunmaktadır.
Yurt bünyesinde Lokanta-kantin işletmesi bulunmaktadır. Yurtta öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri bir alan bulunmamaktadır.
Yurt civarında İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu bulunmaktadır.


Yurttan çeşitli görüntüler :

1 yorum: